Легендарна співачка Соломія Крушельницька

Талановиті діти України. Talented children of Ukraine

23 вересня 2016 року виповнилося 144 роки з дня народження легендарної української співачки Соломії Крушельницької.

“Перемоги у житті не можуть бути занадто часті. Тріумф щовечора? Це забагато. Найважливішим мірилом моїх успіхів залишалось часто власне відчуття, що я проспівала свою партію, як вміла найкраще”, – Соломія Крушельницька.

Соломія Амвросіївна Крушельницька народилася 23 вересня 1872 р. у селі Білявинці, тепер Бучацького району Тернопільської області, у сім’ї священика. Першим досвідом співу для Соломії був домашній хор, у якому співали всі восьмеро дітей старовинного українського роду Крушельницьких. Вже пізніше вона виступатиме на найкращих сценах Європи, Америки та Африки, закохавши у свій талант безліч впливових політиків, багатіїв, ба навіть конкурентів-співаків.

У кого б не перевтілювалась на сцені Крушельницька – Аїду, Кармен, Брунгільду – усі прем’єри за її участі були надзвичайно успішними. Своїм відмінним музикальним талантом українка прославила не одну арію. Попри надзвичайну популярність у всьому світі, співачка завжди наголошувала на своєму походженні – на біс виконувала лише українські пісні.

Соломія відзначалася буквально маніакальним професіоналізмом – за все життя вона лише одного разу скасувала запланований виступ – після виверження Везувію, коли лікарі вмовили її не співати у Палермо.

 

Переглядів: 109

Дивіться ще:

Коментувати

Ваш email НЕ буде опублікований. Необхідна інформація позначена *